• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад №6 «Солнышко» г. Нурлат Республики Татарстан» / Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 6нчы номерлы "Кояшкай" балалар бакчасы мәктәпкәчә белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 423040, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат ул.Гагарина д14А/ Татарстан Республикасы Нурлат районы Нурлат шәһәре Гагарин урамы 14А йорт
Телефон: +7(843)-452-36-08
E-Mail: Dssol.nur@tatar.ru
Короткое название: Детский сад № 6 "Солнышко"
Руководитель: Мугинова Назлыгуль Насыховна
У нас учатся: 73 воспитанников/73 тәрбияләнүчеләр
У нас учат: 10 педагогов/10 педагог

Выпускной бал! Чыгарылыш кичәсе!

Опубликовано: 28.05.2019

В  нашем детском саду прошел выпускной бал для будущих первоклассников и их родителей.
Ребята показали все то, чему научились в детском саду за долгие годы: они пели, танцевали, играли в игры. Праздник удался!
Ребята простились с детским садом. Детский сад для ребенка - это целый мир! Сюда он пришел совсем малышом, здесь он нашел первых друзей, здесь встретил своих воспитателей, здесь постигал науку общения и жизни в коллективе.
В детском саду дети играли, рисовали, пели, танцевали и делали первые шаги в учении. Они трудились и отдыхали, радовались и обижались.
Теперь их ждут новые испытания, открытия и новые победы на дороге знаний. Желаем счастливого пути!

Безнең балалар бакчасында булачак беренче сыйныф укучылары һәм аларның әти-әниләре өчен чыгарылыш кичәсе булып узды. Балалар бакчасында озак еллар өйрәнгәннәрне күрсәттеләр: алар җырладылар, биеделәр, уеннар уйнадылар. Бәйрәм бик күңелле үтте. Балалар бакчасы белән хушлаштылар. Балалар бакчасы-ул бер дөнья! Бирегә ул бик бәләкәй килде, монда ул беренче дуслар тапты, биредә үзенең тәрбиячеләрен каршы алды, биредә коллективта аралашу һәм тормыш фәненә төшенде. Балалар бакчасында балалар уйнадылар, рәсем ясадылар, җырладылар, биеделәр һәм укудагы беренче адымнарын ясадылар. Алар хезмәт куйдылар, ял иттеләр, сөенделәр һәм үпкәләделәр.. Хәзер аларны яңа сынаулар, ачышлар һәм белем юлында яңа җиңүләр көтә. Бәхетле юл телибез!

фото1