• Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад №15 "Алсу" г. Нурлат Республики Татарстан"/"Татарстан Республикасы Нурлат шәһәре 15 нче номерлы "Алсу" балалар бакчасы" муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем учреждениесе"

Адрес: 423042, Республика Татарстан, Нурлатский район, г. Нурлат, ул. Тельмана, д.14/ 423042 Татарстан Республикасы, Нурлат районы, Нурлат шәһәре, Тельман урамы, 14нче йорт
Телефон: 8(84345) 2-24-18
E-Mail: detskiysad15alsu@mail.ru
Короткое название: Детский сад №15 "Алсу"
Руководитель: Нугаева Гелуся Вахитовна
У нас учатся: 82 детей/82 бала
У нас учат: 15 педагогов/ 15 педагог

Новости детского сада №15 "Алсу"

Нурлат муниципаль районының татар балалар бакчасында эшләүче өлкән тәрбиячеләр һәм тәрбиячеләр август кинәшмәсенең секция утырышы

Опубликовано: 25.08.2017

Августовское совещание старших воспитателей и воспитателей работающих в татарских садах прошел в детскои саду "Алсу".

Секция өлешенең программасы:

Август киңәшмәсенең секция өлешендә катнашучыларны каршы алу. Мөдир  Нугаева Г.В.чыгышы

1.База мәйданчыгының эш йомгаклары, киләчәккә планнары.

Өлкән тәрбияче Рәхимова Н.Р. чыгышы.

2.«Бергә уйнау күңеле”күңел ачу чарасы карау

Уен технологияләренә нигезләнеп,үз халкыбызның мәдәни мирасына ихтирам тәрбияләү.  Тәрбияче  Л.М.Мубаракшина

3. “Уен барышында дөрес  сөйләм күнекмәләрен бирү”Ата аналар белән мастер класс, беренче категорияле тәрбияче Мухаметова Ф.С.

4.Зурлар төркемендә  ана телен өйрәтүдә УМК ны гамәлгә ашыруга системалы якын килү, югары категорияле тәрбияче Вәлимөхәммәтова Н.М.

5. Тәрбиячеләр өчен методик кулланманы презентацияләү “Мәктәпкә әзерлек төркемендә максатлы саф һавада йөрү”, беренче категорияле тәрбияче Туктарова Р.С.

- 2016/2017 уку елына мәктәпкәчә белем бирү эшенең йөмгаклары.

-2017\2018 яңа уку елына бурычлар.

-2017/2018 уку елына яңа еллык эш планың раслау,  Измайлова Гөлсинә Вакип кызы –Нурлат муниципаль районының мәгариф идарәсе методисты

Фикер алышу. Йомгаклау.