С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

МБОУ «Средняя общеобразовательная школа №49» Ново-Савиновского района г. Казани / Казан шәһәре Яңа Савин районының “49 нчы гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 420103, г. Казань, ул. Мусина, д. 30
Телефон: +7(843)-522-42-18;+7(843)-521-76-01
E-Mail: S49.kzn@tatar.ru, MBOU-sch.49@yandex.ru
Руководитель: Садетдинов Дмитрий Шейисданович
У нас учатся: 1037 Иностранных граждан: 5 человек.

Татарча диктант

Опубликовано: 10.09.2021

Сегодня учащиеся 7-11 классов нашей школы  приняли участие во всемирной акции "Татарча диктант". Желающим проверить свою грамотность на татарском языке, был предложен отрывок  из произведения изестного татарского писателя Гумара  Баширова "Чишмә җыры ничек моң булды?" Текст диктанта читали учителя родного языка и литературы Сиразутдинова З.П. и Насибуллина Р.Г.

Бүген Казан шәһәре Яңа Савин районы 49нчы номерлы гомуми урта мәктәбе кысаларында “Татарча диктант” исемле дөнья күләм белем тикшерү акциясе үткәрелде. Акциядә мәктәбебезнең 7-11нче сыйныф укучылары  катнашты. Диктант текстына Г.Бәширов әсәреннән “Чишмә моңы ничек җыр булды?” өзеге бирелгән иде. Текстны мәктәбебезнең татар теле һәм әдәбияты укытучылары Сираҗетдинова З.П һәм Насыйбуллина Р.Г. әйтеп яздырды.