Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей №23» Ново-Савиновского района г.Казани/ Казан шәһәре Яңа Савин районының "23 нче лицей" гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе

Адрес: 420126, Республика Татарстан, г. Казань, ул. Академика Лаврентьева, д. 6А
Телефон: +7(843)-521-46-76
E-Mail: sch023@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей №23"
Руководитель: Шакирзянова Альбина Заудятовна
У нас учатся: 1084 учащихся, из них иностранных граждан-3
У нас учат: педагогических работников-62, из них учителей-55

Новости Лицея №23

Бездә кунакта студентлар

Опубликовано: 12.04.2017

Бүген безнең мәктәбебез Казан (Идел буе) Федераль университеты Г.Тукай исемендәге татар филологиясе һәм мәдәнияты бүлегенең 3нче курс студентларын һәм аларның җитәкчеләре Мотыйгуллина Әлфия Рухулла кызын каршы алды. Татар теле һәм әдәбияты укытучылары Исламова Х.А., Халимдарова Р.Р.,  Вильданова Л.И.,  Лазарева Г.Р., инглиз теле укытучысы Закирова Р.А. кунакларны үз эшчәнлекләре белән таныштырып киттеләр-  3-6нчы сыйныфларда дәресләр күрсәттеләр. Багаутдинова С.И. кунакларга буктрейлер ясау серләрен ачты, рус теле һәм әдәбияты укытучысы Садреева Л.И. “Рисуем сочинение” дип аталган мастер-класс күрсәтте.  Мингазизова Й.И. шәһәр бәйгесендә икенче урын алган татар теле һәм әдәбияты кабинеты, мәктәп челтәре- “SERVER” турында сөйләде. Мәктәп директоры Шакирҗанова А.Җ.  мәктәп белән таныштырды. Очрашу ахырында студентлар кызыксындырган сорауларына җаваплар алдылар.