• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

Новости

Опубликовано: 17.04.2023

17 апрельдән алып 26 апрельгә кадэр мәктәбебездэ татар теле аның мәдәнияты,традицияләре декадасы игълан ителде.2023 ел мэдәни мирас елы булып билгеләнгәнлектән, мэктэптэ "Халыклар дуслыгы фестивале",Тукай  шигырьләре буенча шигырьләр сөйләү бәйгесе,китап hәм рәсем күргәзмәләре,мәктәп кортында татар халкының хәрәкәтле уеннары,яшь тамашычылар театрына сәяхәт,чуваш гимназиясенең Яковлев фәнни укуларында катнашу оештырылачак. Бүген иртэнге яктан  милли музыка  hәм чәк-чәк белән туган теле hәм  әдәбияты укытучысы Гарифуллина Л.Ә. каршы алды.Кунакчыллык-татар халкының күркәм гадәтләреннән берсе. Әби-бабайларыбыз элек-электэн үк бик кунакчыл булган,кунакка ачык йөз,сый-хөрмәт күрсәткән.Безнең халкыбыз хөрмәт йөзеннән куннакка да һәрвакыт күчтәнәч белән йөргән. Бу матур гадәт хәзергә кадәр сакланган.