• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

Новости

17 апрельдә 20 нче мәктәпнең укучылары Буа театрының "Дәрвиш"спектаклен карадылар

Опубликовано: 17.04.2023

17 апрельдә,татар теле ункөнлеге  декадасы кысаларында,20 нче мәктәпнең 7 А сыйныфы укучылары сыйныф житәкчесе Хуззятова Л.В.,7Б сыйныф укучылары сыйныф житәкчесе Блинова Е.Н.,9 сыйныф укучылары сыйныф житәкчесе Гарифуллина Л.Ә,тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Рукавицина А.И.житәкчелендә яшь тамашычылар театры бинасында Буа театрының "Дәрвиш"спектаклен карадылар.Спектакльдә 19-20 гасырның чигендә яшәгән һәм Буа шәһәрендә имам булып эшләгән татар дин белгече Нургали Хәсәновның биографиясенә нигезләнгән мажаралы тарих ята. Ләкин бу- китаптагы какшамас геройның тарихы гына түгел,әлеге герой берөзлексез жавап эзләүче,дөньяда барган үзгәреш чорында иманын һәм кыйбласын саклап калу өчен үз-үзе белән һаман көрәштә.