• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

Новости

Сегодня в полилингвальном комплексе «Адымнар» прошел семинар «Актуальные проблемы преподавания родных языков: лучшие мировые практики».

Опубликовано: 28.02.2023

Бүген, Түбән Кама “Адымнар”да төбәкара “Туган телләр укытуның актуаль  проблемалары: дөньядагы иң яхшы тәҗрибәләр” дип аталган семинар узды. Семинарда мөхтәрәм кунаклар да бар иде: Сөнгатуллина Зөлфия Хафизовна  “Татарстан Республикасы тарих һәм мәдәни истәлекләрен торгызу Республика фонды” коммерцияле булмаган оешманың башкарма директоры, “Татарча да яхшы бел” УМК авторы Нигматуллина Розалия Рахметовна, Алабуга, Яр Чаллы, Казан “Адымнар” комплексы делегатлары, Башкортстанның Нефтекама шәһәренең татар мәктәбе укытучылары Һ.б. 20 нче мәктәптән бу семинарда туган тел һәм әдәбият укытучысы Гарифуллина Л.Ә. катнашты. “Адымлылар” 7 ай гына эшлэсәләр дә, үз тәҗрибәләре белән бик теләп уртаклаштылар. Гарифуллина Л.Ә. 3нче секциядә эшләде. 3нче секциядә: “Кошларның татарча исемнәре”(әйләнә- тирә дөнья дәресе),”Санлы сандык”(интеграль татар теле һәм математика дәресе),”Символдрама ысулын кулланып тискәре хисләр һәм эмоцияләрдән арыну юллары” мастер-классы, Блогер мәктәбе эшчәнлеге күрсәтелде. “Адымлыларның” үз концепциясе булдырылган: “Бөек шәхесләрне тәрбияләү”. Кыйммәтләре: “Тәртип. Хөрмәт.Күңел сафлыгы,Әхлак”.
Хыялларга ирешү өчен,көн саен кечкенә адымнар ясагыз!