• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

“Йөрәкләрдә сүнмәс нур”

Опубликовано: 07.12.2022

7 декабрьдә, Халыклар Дуслыгы йортында, “Йөрәкләрдә сүнмәс нур” дип исемләнгән әдәби-музыкаль очрашу узды. Кичә бик җылы атмосферада барды. “Кама таңнары” әдәби берләшмәсе язучылары,”Аксакаллар” шурасы иҗат үзенчәлекләре, кабатланмас әдәби мәйданнары турында сөйләделәр. Яшь язучылардан А.Зартдинова, И.Галиуллина шигърияте белән танышып, 23 ел барган Рәзил Вәлиев исемендәге бәйгенең быелгы катнашучылары белән якыннан аралаштык. Алар арасында 20 нче мәктәпнең 8 нче сыйныф укучысы Макаров Әмир дә бар иде. Конкурста катнашка укучыларга “Кама таңнары” әдәби берләшмәсе җитәкчесе Рәсимә Нәбиуллина һәм шагыйрә Раушания Габбасова  мактау грамоталары һәм истәлекле бүләкләр тапшырдылар. Яшь каләм тибрәтүчеләрнең иҗатларын тыңлаганнан соң сүзне кунакларыбызга -“Мәйдан” журналыннан килгән редколлегиягә бирделәр. Язучылар берлеге әгъзасы, С.Сөләйманова исемендәге премия лауреаты Лилия Фәттахова яшь каләм тибрәтүчеләребезнең  иҗатлары киләчәктә мәйдан журналында урын алу мөмкинлекләре булуы  турында әйтте. Шундый планнар белән очрашу Г.Тукай исемендәге китапханәче Алсу Вәлиуллинаның “Яратыгыз!” җыры белән тәмамланды.
В Доме Дружбы народов состоялась встреча с журналом «Мәйдан», где присутствовали сообщество татарских писателей Нижнекамска «Кама таңнары», шура Аксакалов города. Руководитель «Кама таңнары» Расима Набиуллина, участникам конкурса молодых писателей Р.Валиева вручила Почетные грамоты и сказала, что в скором времени собираются открывать центр молодых творческих писателей города и пожелала им творческих успехов.