• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

Бөтендөнья "Татарча диктант" белем бирү акциясендә катнаштык

Опубликовано: 19.10.2019

19 октябрь көнне бөтен Җир шары татарча диктант язды. Безнең мәктәп тә бу эштән читтә кала алмады. Үзегезне шушы акциянең өлеше итеп хис итәр өчен, мәктәбебез базасында директорыбыз Ишмөхәммәтов Илһам Шакирҗан улы җитәкчелегендә диктант язу пункты оештырдык. Диктант язу татар телен үстерә, хатасыз язуны популярлаштыра, китап укуны пропогандалый.

Әлеге акциядә мәктәбебездә 63 кеше катнашты. Алар арасында укучыларыбыз, укытучылар, әти-әниләр һәм туган телебезгә битараф булмаган әби-бабайлар да бар иде. Татарча диктант ике аудиториядә үтте. Диктанттан кеше текстны “Мин бу текстны яза алдым!” дип шатланып чыгып китте. Шуңа да үз алдыбызга куйган максатыбызга ирештек дия алабыз.

Диктант язган һәр кеше үзенең билгесен сайттан карый ала. Билге белән бергә үзенә сертификат бастыра ала.

Источник: учитель родного языка и литературы Ишмухаметов Ильгам Шакирзянович