• Нижнекамский
  • Школы

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №20» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423582, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д.42
Телефон: +7(855)-536-64-89
E-Mail: n-k_shool20@bk.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ№20" НМР РТ
Руководитель: Глебова Татьяна Сергеевна
У нас учатся: 324 ученикf Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 22 учителя Язык обучения: русский

Новости

Халыкара фәнни-гамәли конференциядә катнашу/ Участие в международной научно-практической конференции

Опубликовано: 22.02.2017

Билгеле булганча, 21нче февральдә Халыкара туган тел көне билгеләп үтелә. 2000нче елда Берләшкән Милләтләр оешмасы, Юнеско инициативасын хуплап, күптеллелекне яклау йөзеннән, бу көнне Халыкара туган тел көне итеп үткәрү турында карар кабул итә һәм шуннан бирле әлеге бәйрәм үткәрелеп килә.

Традиция буенча, Халыкара туган тел көне уңаеннан КФУның Л.Н. Толстой исемендәге филология һәм мәдәниятара багланышлар институтында 22нче февральдә «Төрки лингвокультурология: проблемалар һәм перспективалар» темасына багышланган Халыкара фәнни-гамәли конференция үткәрелде. Әлеге конференциядә безнең мәктәпнең 9нчы сыйныф укучысы Гыймадиев Ренат та катнашты (җитәкчесе – И.Ш. Ишмөхәммәтов). Ренат “Иң яхшы чыгыш” дигән мактау грамотасына лаек булды. Конференциядә 200 дән артык укучы һәм студент катнашты. Чара кысаларында укытучылар  «Телләргә өйрәтү методикасын камилләштерү: уңай тәҗрибә белән уртаклашу мәйданчыгы» дигән темага оештырылган Халыкара фәнни-методик онлайн семинарда катнашты. Җиңүчеләрне котлыйбыз, алдагы эшчәнлекләрендә уңышлар телибез.

Источник: Директор школы