Mуниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №11 с углубленным изучением отдельных предметов» Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423579, Республика Татарстан, Нижнекамский район, г. Нижнекамск, ул. Гагарина, д. 1В
Телефон: +7(855)-542-29-68
E-Mail: school11nkamsk@mail.ru, s11.nk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №11" НМР РТ
Руководитель: Михайленко Сергей Олегович
Год основания учреждения: 1974
У нас учатся: 705 учащихся, из них 3 обучающихся являются иностранными гражданами

новости школы

Аксакаллар бүләге

Опубликовано: 15.11.2021

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы кысаларында 11 нче мәктәптә төрле чаралар уздырыла. Күптән түгел генә “ХХ гасыр мәктәбе” музеенда  туган як төбәген өйрәнү бүлегендә “Түбәтәйләр тарихы” дип аталган күргәзмә узды. Музей фондларын яңа экспонатлар белән тулыландырырга Түбән Кама аксакаллар Шурасы нык ярдәм итә. Мәсәлән, шәһәребезнең  55 еллыгы  алдыннан музейга Түбән  Каманың почетлы гражданины Рәшит Абдулхакимов үзенең төзүче каскасын  һәм  мастерогын бүләк итте.  Татарстаннын атказанган икътисадчысы, тарихчы һәм шәҗәрәче  Мансур Корбангали улы Ганиев “Мин шулай уйлыйм” дип аталган яңа китабын тапшырды.  Ә Түбән Кама аксакаллар Шурасының рәисе Васил Гали улы Камалов  музейга 55 еллык  тарихы булган  С.Г. Вагыйзовнын «Әлифба» китабын, җәяле кул пычкысын  бүләк итте.