Государственное бюджетное общеобразовательное учреждение "Нижнекамская школа №23 для детей с ограниченными возможностями здоровья"

Адрес: 423584, Республика Татарстан, Нижнекамский район, г.Нижнекамск, ул. 30 лет Победы, дом 7а
Телефон: +7(855)-541-04-17
E-Mail: Ss23.Nk@tatar.ru, school23-nk@mail.ru
Короткое название: ГБОУ "Нижнекамская школа №23"
Руководитель: Клещевникова Лариса Алефтиновна

Габдулла Тукай

Опубликовано: 18.04.2024

Татар теле ункөнлеге кысаларында, 18 апрельдә 4а сыйныф укучылары татар теле укытучысы Тазеева А.М. белән берлектә, бөек татар халык шагыйре Г.Тукайның тормыш юлы һәм иҗаты турындагы белемнәрен тирәнәйттеләр. Балалар бөек шагыйрьнең авыр балачагын искә төшерделәр, шигырьләрен кабатладылар, әкиятләрен сөйләделәр.