Адрес: 423577, Республика Татарстан, г. Нижнекамск, ул. Спортивная, 17Б

Жизнь в лицее №24

Йолдызлар җирдә дә кабына

Опубликовано: 27.11.2014

21 ноябрь көнне “Йолдызлык” балалар сәнгать мәктәбендә шәһәр башлыгы призына  сайлап алу туры булып узды. Конкурста бик күп номинацияләр каралган иде. Эстрада җырлары номинациясендә 24нче лицей-интернат укучысы Сәлахов Нияз та катнашты. «Яшиселәр килә” һәм “Туган ягым минем – Татарстан” җырларын  өйрәнеп, жюри х өкеменә тапшырды. Катнашучылар бик күп булды. Ниязның сөйкемлелеге һәм дәртле җыры  жюри әгъзаларын битараф калдырмады. Бөтен зал гөрләтеп кул чапты. Нияз үзе дә,  аны конкурска әзерләгән педагог Рәзилә Газый кызы Тарзимина һәм лицейның вокал түгәрәге җитәкчесе Айдар Гыйльметдинов  та дулкынланып конкурс нәтиҗәләрен көтәләр.