Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад общеразвивающего вида №76" Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423357, Республики Татарстан, Нижнекамский район, г. Нижнекамск, ул.Баки Урманче 26
Телефон: +7(855)-530-68-49
E-Mail: mbdou76@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад общеразвивающего вида №76" НМР РТ
Руководитель: Гиндуллина Гульнара Хайрулловна

Новости детского сада № 76

«Сәламәтлек атнасы»

Опубликовано: 17.01.2024

Ә сез беләсезме бу атнада 6 нчы төркемдә ниләр булды?

Бездә бу атнада "Сәламәтлек" атнасы итеп игьлан ителгән иде.Безнең зурлар төркемендә балалар белән сәламәтлек,спорт турында әңгәмәләр алып барылды.
Спорт залында хәм урамда төрле хәрәкәтле уеннар уйналды.Әти-әниләргә "Дөрес туклану" турында консультацияләр,буклетлар тәгьдим ителде.Балаларга иң ошаганы Ильясның әнисе Ландыш Рамзиновнаның җиләк-җимештән ясаган витаминлы салат булды.
Ә менә кунак булып шөгыльгә "Микроб" килде.Балалар анардан курыкмауларын әйттеләр,чөнки алар кулларын сабын белән юганнарын сөйләделәр. Бакчабызның өлкән шәфкать туташы да балаларга микроблар турында сөйләде. Балалар бергәләп "Микроблардан курыкмыйбыз" дигән плакат ясадылар.