Адрес: 423584, Республика Татарстан, город Нижнекамск, проспект Шинников, 75А

Новости детского сада №49

"Сабантуй-2019"

Опубликовано: 07.06.2019

7 нче июньдә 49 нчы балалар бакчасында җәйге иң матур милли бәйрәмнәрнең берсе-Сабантуе гөрләп узды. Сабантуе матур итеп бизәлгән мәйданда узды. Бәйрәм балаларның чыгышлары белән башланып китте (шигырьләр сөйләделәр, җырладылар). Аннары балалар бик теләп һәр ярышта катнаштылар.Балалар уенчык атларга атланып узышты, кашыкка йомырка куеп йөгерде, капчык сугышында катнашты, көянтә-чиләк тотып ярышты. Милли көрәштә катнашырга теләүче малайлар саны да күп иде. Келәмгә басуны түземсезлек белән көтте алар. Сабантуй батыры - 9 нчы төркемгә йөрүче Хайдаров Рияз булды. Бәйрәм күңелле узды.