Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад общеразвивающего вида №39" Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423585, Республика Татарстан, город Нижнекамск, проспект Химиков, дом 12В
Телефон: 8(8555) 30-50-54
E-Mail: detckiy_cad_39@mail.ru, Gulnara251977@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад общеразвивающего вида №39"НМР РТ
Руководитель: Давлетбаева Гульнара Халиулловна

C Днем матери!

Опубликовано: 28.11.2014

Дорогие наши мамы, бабушки! Сердечно поздравляем Вас  с Днем матери! Желаем здоровья, счастья и успехов во всех начинаниях!

«Әни» диеп язып куйдым
Яңа яуган ак карга.
Таптамагыз, һич ярамый
«Әни» сүзен таптарга.
                                            З. Туфайлова.

Әйе, Ана — ул дөньяда иң бөек кеше. Бик күп күренекле шәхесләрне, галимнәрне, укытучылар, табибларны ана тудырган. Ана баланы тугыз ай буе үзенең карынында күтәреп йөртә, тудыра, бала тугач, ул аңа үзенең күкрәк сөтен имезеп, төн йокыларын калдырып үстерә. Кичләрен баласына бишек җырлары җырлый, әкиятләр сөйли.

Әниләр көне - әниләргә багышланган бәйрәм. Бу көнне әниләрне, әбиләрне бәйрәм белән котлау каралган. Әниләр көне Рәсәйдә ноябрьнең ахыргы ял көнендә билгеләп үтелә.

Б. Н. Ельцин карары буенча Рәсәйдә бәйрәм 1998 елдан бирле үткәрелә. Бу көнне әниләрегезне бәйрәм белән котларга онытмагыз, кәефләрен күреп, сөендереп калыгыз.