Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад общеразвивающего вида №39" Нижнекамского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423585, Республика Татарстан, город Нижнекамск, проспект Химиков, дом 12В
Телефон: 8(8555) 30-50-54
E-Mail: detckiy_cad_39@mail.ru, Gulnara251977@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Детский сад общеразвивающего вида №39"НМР РТ
Руководитель: Давлетбаева Гульнара Халиулловна

Без - Тукай варислары!

Опубликовано: 17.04.2020

“Без - Тукай варислары!” дип исемләнгән төбәкара бәйгегә гаризалар кабул итү төгәлләнде, ягъни гаилә тәрбиясендә Бөек Тукаебызның иҗаты чагылдырылган видео язмалар сайлап алу комиссиясенә тапшырылды. Шунысы шатлыклы, барлык татарстанлылар өйдә утыруга карамастан төрле шәһәр, районнардан бәйгедә катнашу теләге белдергән күп кенә хатлар килделәр. Шуңа да дүрт еллык тарихы булган бәйгебезне быел читтән торып уздырырга ниятләдек. Бу инде безнең Тукайлы халык булуыбызны янә бер кат дәлилли, дигән сүз! Габдулла Тукайның педагогик карашлары тулысы белән хәзерге педагогика таләпләренә туры килә, без педагоглар өчен аеруча шунысы әһәмиятле. Шуңа да Тукай иҗаты тәрбия чыганагы, дип авыз тутырып әйтә алабыз. Анда гүзәллек патшалыгының хозурлыгын тоярга, акны-карадан аерырга, гадел караш, киң күңеллелек һәм нәниләр күңелендә башка асыл сыйфатлар булдырырга җирлек бар, иң мөһиме туган телебезгә мәдхия җырлый, Тукай варислары тәрбияләргә ярдәм итә. Ә Тукай варислары кайда да югалмый.