Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №45 с углубленным изучением отдельных предметов»

Адрес: 423832, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, пр. Чулман, д.34
Телефон: +7(855)-258-86-04
E-Mail: sch45_chelny@mail.ru, S45.Nc@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Средняя общеобразовательная школа №45 с углубленным изучением отдельных предметов"
Руководитель: Галеева Файруза Ниязовна

Новости школы № 45

“Ак калфаклы татар кызы” бәйгесе/Конкурс “Ак калфаклы татар кызы”

Опубликовано: 09.02.2023

“Ак калфаклы татар кызы” бәйгесе.
9 нчы февраль көнне “Эврика” шәһәр мәдәният үзәгендә “Ак калфак” Бөтендөнья татар хатын-кызларының иҗтимагый оешмасы белән берлектә “Ак калфаклы татар кызы” Республикакүләм бәйгесенең шәһәр этабы уздырылды. Бәйгедә Яр Чаллы шәһәре урта мәктәпләренең 9-11 сыйныф кызлары катнашты. Бәйге шартлары буенча кызлар төрле сынаулар үттеләр. Һәр сынауның нәтиҗәсен жюри әгъзалары баллар белән билгеләп барды. Җюри әгъзаларына нәфис затлар үзләренең аш-суга осталыкларын, интеллектуаль белемнәрен һәм иҗатка хирыслыкларын күрсәттеләр. Бәйге барышында кызларның осталыгы, акылы, зиһене, фикерләү мөмкинчелекләре ачылды. Гүзәл кызларыбыз үзләренең чын татар кызлары булуларын расладылар.
Әлеге бәйгедә 45 нче мәктәбебезнең 11 А сыйныфы укучысы Гатина Ләйсән катнашып җиңү яулады, диплом һәм кыйммәтле бүләкләргә ия булды. Ләйсәнне конкурска әзерләгән укытучысы Кәримова Гөлназ Рәис кызына зур рәхмәтебезне җиткерәбез!

Конкурс “Ак калфаклы татар кызы”
9 февраля в Городском культурном центре “Эврика” совместно со Всемирной общественной организацией татарских женщин “Ак калфак” прошел городской этап республиканского конкурса “Ак калфаклы татар кызы”. В конкурсе приняли участие девочки 9-11 классов средних школ г. Набережные Челны. По условиям конкурса девушки проходили различные испытания. Результат каждого испытания члены жюри отмечали баллами. Участницы членам жюри продемонстрировали свое кулинарное мастерство, интеллектуальные знания и творческий подход. В ходе конкурса у девушек раскрылись способности к мастерству, уму, мышлению. Наши прекрасные девушки доказали, что они настоящие татарочки.
Ученица 11 А класса нашей 45 школы Гатина Лейсан, стала победителем, получила диплом и ценные подарки. Искренне поздравляем Лейсан и ее учительницу  Каримову Гульназ Раисовну с победой. Молодцы!!!