Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад комбинированного вида №52 «Сказка» города Набережные Челны»

Адрес: 423838, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, бульвар Юных Ленинцев, д. 13 (27/23)
Телефон: +7(855)-257-03-54
E-Mail: sad522723@mail.ru
Короткое название: МБДОУ «Детский сад комбинированного вида №52 «Сказка»
Руководитель: Салимгараева Люзия Нависовна
У нас учат: 28 педагогов

Татар теле тәрбиячеләре өчен региональ семинар-практикум «Рус төркемнәрендә татар телле мохит оештыру»

Бүген безнең балалар бакчасында татар теле тәрбиячеләре өчен региональ семинар-практикум «Рус төркемнәрендә татар телле мохит оештыру» утте.

Эш планы

I.                   Кереш сүз.

Ситдикова Д.В. – мәгариф һәм яшьләр белән эшләү идарәсенең баш белгече.

II.               Практик өлеш

1.      10 нчы уртанчылар рус төркем балалары белән татар теленә өйрәтү буенча турыдан туры белем бирү эшчәнлеге. Тема «Ашамлыклар»

Габдрахманова Кадрия Фалих кызы – 52 нче балалар бакчасының татар теле тәрбиячесе.

2.      Рус төркемнәрендә татар телле мохит күрсәтү. УМК буенча өйрәнгән материалларны ныгыту.

Ø «Дидактик уеннар «Бу кем?», «Кем юк?»

Егорова Виктория Владимир кызы – 52 нче балалар бакчасының 10 нчы уртанчылар төркеме тәрбиячесе.

Ø «Мастер-класс «Курчак бездә кунакта»

Асманова Наталья Валентин кызы - 52 нче балалар бакчасының 11 нче зурлар төркеме тәрбиячесе.

Ø «Өйрәнгән материалларны дидактик уеннар аша ныгыту»

Ахметова Лариса Михаил кызы - 52 нче балалар бакчасының 6 нчы зурлар төркеме тәрбиячесе.

Ø «Мастер-класс «Балаларда кунакта Мияу белән Акбай »

Никитина Елена Иван кызы - 52 нче балалар бакчасының 12 нче мәктәпкә әзерлек төркеме тәрбиячесе.

Ø «Дидактик уеннар «Пантомимо», «Сәгатьләр», «Төсле сандык»

Гоцуляк Светлана Иван кызы - 52 нче балалар бакчасының 1 нче мәктәпкә әзерлек төркеме тәрбиячесе.

III.            Теоретик өлеш

1)     «Балалар бакчасында балаларны ТР дәүләт телләренә өйрәтү»

Миннибаева Ләйсән Миннезагит кызы - 52 нче балалар бакчасының өлкән тәрбиячесе.

2)     «Рус төркемнәрендә татар телле мохит булдыру»

Сибулатова Алена Валерий кызы- 52 нче балалар бакчасының 12 нче мәктәпкә әзерлек төркеме тәрбиячесе.

3)     «Әлмәт шәһәренең рус төркемнәрендә татар телле мохит булдыру»

Нуретдинова Фәнзия Дәүләт кызы – Әлмәт шәһәренең 49 нчы прогимназия тәрбиячесе.

4)     «Татар теленнән өйрәнгән материалларны кабатлау өчен интерактив уеннар»

Кривоногова Лариса Алексей кызы – 102 нче балалар бакчасының төркем тәрбиячесе.

5)     «1 нче һәм 2 нче кечкенәләр төркеменә килгән балаларның әти-әниләре арасында үткәрелгән анкета нәтиҗәләре»

Гилфанова Әнисә Мәхмүт кызы – 30 нчы балалар бакчасының татар теле тәрбиячесе.

6)     «Балаларның ана теле, татар теле һәм рус теле буенча программа материалын үзләштерү дәрәҗәсен ачыклау буенча 2013-2014 нче уку елы башында үткәрелгән диагностика нәтиҗәләре»

Ситдикова Д.В. – мәгариф һәм яшьләр белән эшләү идарәсенең баш белгече.

Фатихова Инсия Мирсает кызы – 36 нчы балалар бакчасының татар теле тәрбиячесе.

Семинар фото сурәтләре