Государственное автономное профессиональное образовательное учреждение "Набережночелнинский политехнический колледж"/Дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесе "Яр Чаллы политехник көллияте"

Адрес: 423812, Республика Татарстан, город Набережные Челны, проспект Раиса Беляева, дом 5
Телефон: +7(855)-258-51-18
E-Mail: py57_chelny@mail.ru
Короткое название: ГАПОУ "Набережночелнинский политехнический колледж"
Руководитель: Ганиев Ильдар Махмутович

При подаче заявления о приёме в колледж на очное отделение поступающие сдают следующие документы / Көллиятнең көндезге бүлегенә укырга гариза бирүчеләр түбәндәге документлар тапшыралар:

(Документы принимаются в прозрачной папке  скоросшиватель с 6 файлами / Документлар 6 файл белән үтәкүренмәле папкада кабул ителә)

• Документ об образовании– (подлинник + 2 копии) / Белем алу турында документ (оригинал һәм  2 күчермәсе);
  • Копия паспорта в 2-х экземплярах (стр. 2,3,5) / Паспорт күчермәсе 2 экземплярда (2,3,5 нче битләр);
  • Фотографии 3х4 – 6 шт. /  3х4 зурлыгындагы фоторәсем – 6 данә;
  • Медицинская справка (форма № 086у) с поликлиники по месту жительства с заключением терапевта о профпригодности по выбранной специальности (Годен для работы и учебы по профессии/специальности) / Сәламәтлек турында белешмә (№ 086у формасында) яшәү урыны буенча шифаханәдән терапевтның сайланган белгечлек буенча яраклылык бәяләмәсе белән (эш һәм уку өчен сайлаган һөнәр/белгечлек буенча яраклы);

Поступающие дополнительно предоставляют в приемную комиссию документы, наличие которых отвечает интересам самих абитуриентов и которые необходимы для комплектования личного дела / Укырга керүчеләр өстәмә рәвештә кабул итү комиссиясенә абитуриентларның үзләре мәнфәгатьләренә җавап бирә торган һәм шәхси эшне туплау өчен кирәкле документлар тапшыралар:

• Фотографии юношам 3х4 – 6 шт. с уголком / егетләргә 3х4 зурлыктагы фоторәсем  – 6 данә;
  • Копия свидетельства о рождении (юношам) / Туу турында таныклык күчермәсе (егетләргә);
  • Карта прививок (форма № 63) (юношам + копия) / Прививкалар картасы (63нче форма) (егетләргә + күчермә);
  • Справка с места жительства и о составе семьи / Яшәү урыныннан һәм гаилә составы турында белешмә;
  • Характеристика — подлинник (юношам + копия) / Характеристика – оригинал (егетләргә + күчермә);
  • Копия страхового пенсионного свидетельства (СНИЛС) / Иминият пенсия таныклыгының күчермәсе (СНИЛС);
  • Копия ИНН / ИНН күчермәсе;
  • Копия медицинского полиса (юношам в 2-х экземплярах) / Медицина полисы күчермәсе (егетләргә 2 данә);
  • Копия удостоверения гражданина, подлежащего призыву на воинскую службу (при наличии) / Хәрби хезмәткә чакырылырга тиешле гражданның таныклык күчермәсе (булган очракта).

Поступающие помимо документов, указанных выше, вправе предоставить оригинал или ксерокопию документов, подтверждающих результаты индивидуальных достижений, а также копию договора о целевом обучении, заверенную заказчиком целевого обучения, или незаверенную копию указанного договора с предъявлением его оригинала. / Укырга керүчеләр югарыда күрсәтелгән документлардан тыш, аларның индивидуаль казанышлары нәтиҗәләрен раслый торган документларның оригиналын яки күчермәләрен, шулай ук максатчан белем алу турындагы шартнамә күчермәсен (максатчан укыту заказчысы раслаган булырга тиеш  яисә килешүнең оригиналын күрсәтеп, таныкланмаган күчермәсен) бирергә хокуклы.