Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Татарстан Россиянең

Опубликовано: 19.04.2024

Татарстан Россиянең иң яхшы спорт төбәге дип танылды Республикада спортны популярлаштыру эше нәтиҗәләре Мәскәүдә СБК (Sport Business Awards) премиясендә яңгырады, анда шулай ук спорт бизнесы һәм идарә өлкәсендә премиягә Казанның «УРАМ» экстрим-паркы ия булды. ☀️ Ялларда республикада эссе һава торышы көтелә Гидрометүзәк мәгълүматлары буенча, һава температурасы 27 градуска кадәр күтәреләчәк. 22 апрельдән Татарстанда янгынга каршы махсус режим кертелә Бу вакытта учаклар, көнкүреш калдыклары, корыган үлән һәм чүп-чарны ягарга ярамый. ✅ Чаллы һәм Әлмәттә яңа «ФИЗРА» Спорт үзәкләре ачылды Аларда мини-футбол өчен ясалма өслекле кырлар, тренажер һәм теннис өстәлләре булган зоналар, спортчылар өчен чишенү бүлмәләре урнашкан. Менделеевскида яңа Дан аллеясе төзелеше башланды Концепциядә мемориаль такталарны яңарту, рекрация функцияләрен мемориаль функцияләрдән аеру каралган.