Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Владимир Путин

Опубликовано: 01.03.2024

Владимир Путин Федераль Җыенга юллама белән чыгыш ясады Россия Президенты «Гаилә», «Озын һәм актив тормыш», «Россия яшьләре», «Кадрлар» һәм «Мәгълүматлар икътисады» яңа илкүләм проектларны эшләтеп җибәрү турында игълан итте. Азнакай районы кызы «Мисс Европа» Халыкара матурлык конкурсында җиңү яулады Илебез вәкиле озак вакыт эчендә беренче тапкыр төп бүләкне отты. Рөстәм Миңнеханов һәм Минтимер Шәймиев Лаешта җәмигъ мәчетен ачты Татарстан Рәисе мәчет ачылу белән котлады һәм хәйриячеләргә төзелештә ярдәм иткән өчен рәхмәт белдерде. ‍‍‍ Алабуга халкын 2 март көнне кыш озату бәйрәменә чакыралар Килгән кунакларны Шишкин буасында халык ярминкәсе, иҗат коллективлары чыгышы, кышкы күңел ачулар һәм сыйлар көтә. Татарстан сулыкларында балыкларны кислород җитмәүдән коткару өчен 6 мең бәке борауланган Коткару операцияләре республиканың 20 районында үткәрелгән.