Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Җәй көне

Опубликовано: 13.10.2023

Җәй көне сәламәтләндерү лагерьларында Татарстаннан якынча 148 мең бала ял иткән 40 меңгә якын баланы бушлай юлламалар белән тәэмин иткәннәр, шул исәптән авыр тормыш хәлендә калучыларны һәм тернәкләндерүгә мохтаҗ булучыларны. Россиядә Идел буенча тизйөрешле пассажир йөртүне үстерәчәкләр Флот ике верфта төзеләчәк. Аларның берсе - Горький исемендәге Яшел Үзән заводы. Казанда Вознесенский трактының яңа участогын ачтылар Участок шәһәрдән өстәмә чыгу юлын тәэмин итәчәк, транспорт вәзгыятен яхшыртачак һәм элеккеге сәнәгать территорияләрен үстерүгә этәргеч булачак. Шимбә көнне Татарстанда «Урманны саклыйбыз» Бөтенроссия акциясе узачак Муниципаль районнарның 170 мәйданчыгында агачлар утыртылачак. Акция үткәрелгән дүрт ел эчендә республикада 5,9 млн агач утыртылган. Кама Тамагы районы кырларында чәчү вакытында аммиак суын куллана башлаганнар Явым-төшемнәр булмаган очракта туфрактан очып бетә торган газсыман аммиактан аермалы буларак, аммиак суы үсемлекләрне азот белән туендырачак.