Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Казанда «Ростки

Опубликовано: 08.09.2023

Казанда «Ростки: Россия-Кытай» Халыкара форумы узды Татарстанга 20дән артык илдән 3 меңнән күбрәк кеше килде. Форумның төп максаты ике ил арасында хезмәттәшлекне үстерү мәсьәләләре турында фикер алышу булды. ☎️ Татарстанда тест режимында бердәм сәламәтлек саклау call-үзәге эшли башлады Эшли торган 8 (843) 558-03-03 кайнар линия номерына шалтыратып, медицина ярдәме күрсәтү һәм аны оештыруга бәйле сорауларны бирергә була. Чаллыда авыр хәлдәге кешеләр өчен "Ярдәм" пансионаты ачылды Анда башкалар ярдәменнән башка яши алмаган пациентларга ярдәм күрсәтеләчәк. Татарстанда урып-җыю кампаниясе ахырына якынлаша Бүгенгә барлык мәйданның 99%ы суктырылган. Бөртекле культураларның уңдырышлылыгы буенча алдынгылар рәтендә Тәтеш, Чүпрәле, Кукмара, Кама Тамагы һәм Кайбыч муниципаль районнары. ‍♂️ Ялларда Әлмәттә йөгереш узачак 10 сентябрьдә теләге булган һәркем «Әлмәт ярыммарафоны - 2023»дә катнаша алачак. Казан зоопаркына Филимон исемле фил пәйда булды Алты яшьлек филне Мәскәү зоопаркыннан күчерделәр.