Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Татарстан Рәисе

Опубликовано: 25.08.2023

Татарстан Рәисе Рөстәм Миңнеханов Зәй һәм Менделеевск районнарында яңа объектлар ачты Әйтик, Зәйдә елына 227 мең кешене кабул итә торган бассейн пәйда булды. Ә Менделеевскта - «Атмосфера» иҗтимагый киңлеге, анда төрле чаралар үткәрү планлаштырыла. Лениногорск һәм Мөслим районнарында капиталь ремонттан соң яшьләр үзәкләре ачылачак Аларга теләгән һәркем килә ала. Биредә буш вакытны актив һәм файдалы итеп үткәрергә мөмкин булачак. Казан вәкиле спорт көрәше буенча Ion Cornianu & Ladislau Simon халыкара турнирында җиңү яулады Светлана Липатова Россия җыелма командасы составында 59 кг га кадәр авырлык категориясендә җиңү яулады. Ярышлар Румыниядә узды. Яшел Үзән районының Осиново авылында күпфункцияле хастаханә ачылды Ул 15 меңнән артык кешегә хезмәт күрсәтәчәк. Биредә өлкәннәр һәм балалар бүлекләре бар. ☔️ Ялларда Татарстанда яңгырлы һәм салкын һава торышы булачак Бүген төнлә Татарстанда кыраулар көтелә, ә якшәмбе һава торышы көзнеке кебек салкын һәм яңгырлы булачак.