Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей-интернат №79» города Набережные Челны / Яр чаллы шәһәре муниципаль гомум белем бирү учреждениясе "79нчы лицей-интернат"

Адрес: 423826, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, ул. Татарстан, д. 27 (48/19)
Телефон: +7(855)-254-84-76
E-Mail: L79.nc@tatar.ru<br>Lic79_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Лицей-интернат №79"
Руководитель: Сафиуллин Ралиф Равилович
У нас учатся: 281 ученик / 281 укучы
У нас учат: 28 учителей / 28 укытучы

В Лицее...

???? Татарстанда Корбан

Опубликовано: 30.06.2023

Татарстанда Корбан бәйрәмен билгеләп үттеләр Гает намазы иртән республиканың барлык мәчетләрендә узды. Менделеевск районы кешеләре Россиядәге иң зур бавырсакны пешерде Рекордны Казан Сабан туенда куйдылар. Ризыкның авырлыгы 1634,6 кг тәшкил итә. Россиядә аңа кадәрге иң зур бавырсак 231 кг авырлыкта булган. Илкүләм проект кысаларында Татарстан районнарында фельдшер-акушерлык пунктларын ремонтлыйлар Бу атнада Буа районының ике ФАПында ремонт эшләре тәмамланды, элегрәк Түбән Кама шәһәрендәге объектлар ремонтланган иде. Казан дары заводы 235 еллык юбилеен билгеләп үтте Предприятие илдәге иң борынгы предприятиеләрнең берсе. Хәзер биредә 2,5 меңнән артык кеше эшли. Яшел Үзән районында сәяхәтчеләр өчен автокемпинг ачылды Биредә 10 йорт, ремонт остаханәсе, автойортларны ел әйләнәсе саклау өчен ангар, волейбол мәйданчыгы, урам кинотеатры, электромобиль арендалау мөмкинлеге бар. ✅ Тәтеш районында 1 июльдә «Валда шинясь» мордва мәдәнияте бәйрәме узачак Кильдюшево авылының үзәк мәйданында зур ярминкә узачак. Кунакларны сәгать 9.00га көтәләр.