Адрес: 423832, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, пр. Чулман, д. 38 (40/14)/423832, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Яңа шәһәр, Чулман проспекты , 38 нче йорт (40/14)
Телефон: +7(855)-258-96-76
E-Mail: licey82_chelny@mail.ru Sk82.Nc@tatar.ru
Короткое название: ГБОУ "Кадетская школа № 82 им. И. Маннанова"
Руководитель: Шарипова Эльмира Габдулахатовна
Год основания учреждения: 2007
У нас учатся: 577/577укучы
У нас учат: 39/39 укытучы

Новости кадетской школы № 82

Татарча диктант

Опубликовано: 12.10.2023

Татарча диктант

13-15 октябрь көннәрендә дөньякүләм татар теленнән белем тикшерү “Татарча диктант” акциясе узачак. Акциянең максаты -татар теленә кызыксынуны арттыру, әдәби телдә дөрес сөйләм һәм дөрес язу күнекмәләрен үстерү, орфографик һәм грамматик хаталар ясамыйча язу теләге уяту, татар теле белгечләрен һәм туган тел (татар теле) укытучыларын тагын да популярлаштыру.  Татарча диктант акциясенең асылы ‒ Россия Федерациясе һәм дөньяның төрле шәһәрләрендә барлык теләгән кешеләр өчен ихтыяри һәм бушлай уздырыла торган диктант. Акциядә һәр кеше катнаша ала.

13 нче октябрь көнне сәгать 10.00 дә 402, 403, 404, 405 нче кабинетларда “Татарча диктант” акциясе уздырыла. Рәхим итегез!

С 13 по 15 октября 2023 года пройдет Всемирная акция проверки знаний “Татарча диктант”. Акция направлена на объединение татар, проживающих по всему миру, повышение интереса к владению литературным татарским языком, проверку орфографических и грамматических ошибок, привитие любви к татарскому языку. В этом году Всемирная акция пройдет в восьмой раз. На сегодняшний день “Татарча диктант” – это одна из тех акций, которая способствует объединению татар, живущих в Республике Татарстан, России и за рубежом.

13 октября в 10.00 в кабинетах 402, 403, 404, 405 будет проходитҗ Всемирная акция «Татарча диктант»