Адрес: 423832, Республика Татарстан, г. Набережные Челны, Новый город, пр. Чулман, д. 38 (40/14)/423832, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Яңа шәһәр, Чулман проспекты , 38 нче йорт (40/14)
Телефон: +7(855)-258-96-76
E-Mail: licey82_chelny@mail.ru Sk82.Nc@tatar.ru
Короткое название: ГБОУ "Кадетская школа № 82 им. И. Маннанова"
Руководитель: Шарипова Эльмира Габдулахатовна
Год основания учреждения: 2007
У нас учатся: 577/577укучы
У нас учат: 39/39 укытучы

Новости кадетской школы № 82

Татарча диктант

Опубликовано: 09.09.2021

“Татарча диктант” белем тикшерү акциясе “2014нче–2021нче елларда Татарстан Республикасы дәүләт телләре һәм Татарстан Республикасындагы башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү” дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында уздырыла башлады.

Акция – ел саен уздырыла һәм теләге булган һәр кеше катнаша ала торган бушлай белем бирү акциясе.

Диктант Россия Федерациясенең барлык субъектларында, чит илләрдә һәм Татарстан Республикасының районнарында бер үк көндә уздырыла.

Уздыру көне һәм вакыты: 2021нче елның 10нчы сентябре, сәгать 11:00. Әгәр өйдә язарга телисез икән:

diktant.tatar сайтына керергә;

Бланкны йөкләтеп алырга һәм кәгазьдә бастырырга;

Онлайн трансляцияне ачарга;

Диктантны язып бетергәч, тикшерү өчен, бланкны сканерларга (яхшы сыйфатлы фотография) һәм tatarchadiktant@gmail.com адресына яки ватсап номерына җибәрергә:

- Татарстан Республикасы өчен яздыртылган диктант текстын тикшерү: +7 953-483-77-11

Диктант нәтиҗәләре Акция уздырылганнан соң 30 көннән дә соңламый сайтка урнаштырыла. Аларны бланктагы код сүзе һәм исем-фамилия буенча белеп булачак.

На базе нашей школы организуются площадки для проведения образовательной акции «Татарча диктант». (каб.402, 403, 404, 405)

Диктант проводится в единый день во всех субъектах Российской Федерации, зарубежных странах и в районах Республики Татарстан.

Дата и время проведения: 10 сентября 2021 г. в 11.00

Желающим писать дома:

Зайти на сайт diktant.tatar;

Скачать бланк и распечатать;

Открыть онлайн трансляцию;

После написания отсканировать бланк отправить на почту tatarchadiktant@gmail.com либо на ватсап по нижеуказанным номерам:

- текст диктанта для Республики Татарстан +7 953-483-77-11.

Результаты диктанта публикуются на сайте не позднее 30 дней проведения Акции. Их можно узнать с помощью кодового слова, который будет указан в бланке, и ФИ участника.