ГБОУ «Нижнетабынская школа-интернат для детей с ограниченными возможностями здоровья» Муслюмовского муниципального района РТ

Адрес: 423977, Республика Татарстан, Муслюмовский район, с. Нижний Табын, ул.Школьная, 40а
Телефон: +7(855)-563-90-17
E-Mail: stoy.mus@tatar.ru, stoy.mus@yandex.ru
Короткое название: ГБОУ "Нижнетабынская школа-интернат"
Руководитель: Хабибуллин Ильшат Рафисович
У нас учат: 20 учителей и 10 воспитателей, 1 педагог-психолог

Новости / Яңалыклар

«Здравствуй лето!»

Опубликовано: 14.06.2022

Менә күптән көтелгән җәй дә җитте. Укучылар белән очрашу өчен мәктәпнең ишекләре кабат ачык. Балалар өчен т"Шифа" сәламәтләндерү лагере эшен башлап җибәрде .
 Иртә таңнан мәктәп сыйныфлары балалар көлүе һәм күңелле шау-шу белән тулды. Традицион оештыру линейкасы флаг күтәрү белән башланып китте,  аннан инде иртәнге аш .
Тәрбиячеләр балаларны отрядларга бүлделәр, җәйге лагерьда куркынычсызлык техникасы буенча инструктаж үткәрделәр.
Иртәнге аштан соң балалар отряд почмакларын рәсмиләштерә башладылар: исем, девиз уйлап таптылар һәм капитанны сайладылар, танышу өчен уеннарда катнаштылар һәм лагерьны тантаналы ачуга әзерләнә башладылар.
Төштән соң  шәфкат туташы тарафыннан" Кояш пешүе. Беренче ярдәм пешергәндә» дигән темага дәрес үткәрелде, анда балалар сорауларга актив җавап бирделәр. Аннан соң кичке линейка оештырылды, анда лагерьнең  беренче көненә нәтиҗә ясалды, ул бик нәтиҗәле булып чыкты һәм вакыт сизелмичә дә үтеп китте.