ГБОУ «Нижнетабынская школа-интернат для детей с ограниченными возможностями здоровья» Муслюмовского муниципального района РТ

Адрес: 423977, Республика Татарстан, Муслюмовский район, с. Нижний Табын, ул.Школьная, 40а
Телефон: +7(855)-563-90-17
E-Mail: stoy.mus@tatar.ru, stoy.mus@yandex.ru
Короткое название: ГБОУ "Нижнетабынская школа-интернат"
Руководитель: Хабибуллин Ильшат Рафисович
У нас учат: 20 учителей и 10 воспитателей, 1 педагог-психолог

Новости / Яңалыклар

Международный день вожатого

Опубликовано: 26.06.2019

"Шифа» җәйге мәктәп яны сәламәтләндерү лагере эшен дәвам итә.24 июнь көнне яшь бәйрәм – Халыкара әйдаманнар көне билгеләп үтелә.Балалар лагерында әйдаманнар-тәрбияче.укытучылар, дөресрәге, үзләре артыннан алып баручылар. Җәйге смена дәвамында әйдаманның роле бик зур, чөнки нәкъ менә ул балалар коллективы белән эшләгәндә барлыкка килә торган бик күп бурычларны хәл итә. Барлык балалар өчен дә теге яки бу дәресне ничек кызыклы итәргә? Авыр ситуациягә очраган күп кенә балалар тагын да өлкәнрәк кеше әйтүенә мохтаҗ. Ә егетләр сиңа ышансын өчен нәрсә эшләргә кирәк? Бу һәм башка бик күп сорауларга вожатый җавап белергә тиеш."Шифа» мәктәп яны лагере әйдаманнары-балалар белән аралаша һәм иҗат белән шөгыльләнә белүче күңелле һәм талантлы педагоглар. Аларның мәрхәмәтле йөрәге балаларны Иң яхшы тормыш ориентирларына алып бара һәм балалар йөрәгендә батырлык һәм үз-үзләренә ышаныч ачарга ярдәм итә.Бүген балалар үзләренең яраткан әйдаманнарын бәйрәм белән котладылар, сюрприз оештырдылар. "Мавыгулар дөньясы» дәресендә балалар үз әйдаманнары өчен күп көч һәм мәхәббәт туплап, веноклар җыйды. Рәхмәт сүзләре һәм котлау сүзләре белән яфраклар тараттылар.