ГБОУ «Нижнетабынская школа-интернат для детей с ограниченными возможностями здоровья» Муслюмовского муниципального района РТ

Адрес: 423977, Республика Татарстан, Муслюмовский район, с. Нижний Табын, ул.Школьная, 40а
Телефон: +7(855)-563-90-17
E-Mail: stoy.mus@tatar.ru, stoy.mus@yandex.ru
Короткое название: ГБОУ "Нижнетабынская школа-интернат"
Руководитель: Хабибуллин Ильшат Рафисович
У нас учат: 20 учителей и 10 воспитателей, 1 педагог-психолог

Новости / Яңалыклар

Найди-клад

Опубликовано: 26.06.2019

Яхшы яшерелгән, бик гадәти булмаган нәрсәләрне без хәзинә дип атыйбыз. Аны эзләүчеләрне хәзинәчеләр  дип атыйлар.  Әлеге чара "Мизгел" яшьләр үзәге волонтерлары белән берлектә үткәрелде. Бүгенге бу уенда дүрт отряд балалары да катнашты. Үз хәзинәңне эзләргә керешкәнче, көндәшләрнең хәзинәсен яшерергә кирәк иде. Ә аңынчы төрле урыннарда яшерелгән 10 язманы укып кына барып җитәргә мөмкин. Бу хәзинәгә юл да бар. Хәзинәгә үтәсе араны гадәти булмаган итеп әзерлиләр. Каршылыкларны үтәргә туры килә. Бу иң авыр этапларның берсе иде. Беренче хат кайда соң? "Елмаю» отряды мәктәп территориясен озак тикшерделәр, ниһаять, бер тәкъдим таптылар. Беренче булып балалар «Юность» отряды таптылар. Алар тиз арада барлык хатларны табып алдылар һәм беренче булып хәзнәне таптылар. Әлбәттә, бу алтын һәм бриллиантлар түгел, ә бары тик җиләк-җимеш кенә иде.