МАДОУ "Детский сад №294 комбинированного вида с татарским языком воспитания и обучения" Московского района г.Казани

Адрес: 420095, РТ, г. Казань, ул. Восход, д. 13а
Телефон: +7(843)-554-80-91
E-Mail: ds294.kzn@tatar.ru
Короткое название: МАДОУ "Детский сад №294" Московского района г.Казани
Руководитель: Сафиуллина Альбина Камиловна
Год основания учреждения: 1971

Заманча адымнар белән алга!

Опубликовано: 12.11.2015

Балалар бакчасында педагоглар берлегенең чираттагы утырышы узды. Анда хәзерге вакытта иң актуаль булган темаларның берсе - уку-укыту методик комплексын тормышка ашыру мәсьәләсе күтәрә. Учреждение әлеге юнәлештә нәтиҗәле эш алып барса да, тәрбиячеләр белән заманча алымнарны уртага салып сөйләшү бик мөһим. Утырышта татар теленең коммуникатив функциясе, укытуда заманча чаралар куллану кебек кызыклы чыгышлар тыңланылды. Гамәли өлештә өлкән тәрбияче тәрбия процессы өчен файдалы булган уеннарны тәкъдим итә. Режим мизгелләрендә кулланырга мөмкин булган чаралар педагогларда аеруча кызыксыну уятты.