• Детские сады
  • Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №7 "Березка" Мензелинского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы "7нче номерлы гомүми үсеш тибындагы "Каенкай" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №7 "Березка" Мензелинского муниципального района Республики Татарстан/ Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы " 7 нче номерлы гомуми үсеш тибындагы "Каенкай" балалар бакчасы " мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423702, Республика Татарстан, г. Мензелинск, ул. Изыскателей, д.28/ 423702, Татарстан Республикасы, Минзәлә шәһәре, Изыскательләр урамы 28
Телефон: +7(855)-553-47-76
E-Mail: 2844000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ №7 "Березка"
Руководитель: Макарова Альфия Альбертовна
У нас учатся: 66 воспитанника/ 66 тәрбияләнүче
У нас учат: 9 педагогов/ 9 педагог

Новости МБДОУ№7

День сказки в младшей группе

Опубликовано: 29.06.2023

День сказки в младшей группе

Сказка в жизни детей занимает очень важное место: с ее помощью дети очень рано начинают говорить и учатся грамотно выражать свои мысли, а еще она является лучшим помощником в формировании основ общения и поведения. Поэтому этот тематический день в нашем детском саду прошел весело и интересно! Дети знакомились с героями сказок и встречались с уже им известными. Сказки pаставляют детей смеяться и сопереживать, волнуясь за героев, учат юных читателей смелости, доброте, честности, гостеприимству, отзывчивости, взаимопомощи. Огромное удовольствие ребята получили от показ кукольного театра.

Внимательно послушав сказки, дети захотели стать артистами и инсценировать их. Все очень старались и сказки получились интересные.

Кече төркемдә әкият көне

Балалар тормышында әкият бик мөһим урын алып тора: аның ярдәмендә балалар бик иртә сөйләшә башлыйлар һәм үз фикерләрен дөрес итеп белдерергә өйрәнәләр, шулай ук ул аралашу һәм тәртип нигезләрен формалаштыруда иң яхшы ярдәмче булып тора. Шуңа күрә бу тематик көн безнең балалар бакчасында күңелле һәм кызыклы үтте! Балалар әкият геройлары белән танышалар һәм алар инде билгеле булганнар белән очрашалар. Әкият балаларны көлдерергә һәм кызганучан булырга мәҗбүр итәләр, геройлар өчен борчылып, яшь укучыларны батырлыкка, игелеккә, намуслылыкка, кунакчыллыкка, ярдәмчеллеккә, үзара ярдәмгә өйрәтәләр. Балалар курчак театры күрсәтүдән зур рәхәтлек алдылар.

Әкиятләрне игътибар белән тыңлап, балалар артист булырга һәм аларны сәхнәләштерергә теләделәр. Барысы да бик тырышты һәм әкиятләр кызыклы килеп чыкты.