• Детские сады
  • Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №7 "Березка" Мензелинского муниципального района Республики Татарстан/Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы "7нче номерлы гомүми үсеш тибындагы "Каенкай" балалар бакчасы" мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениясе.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад общеразвивающего вида №7 "Березка" Мензелинского муниципального района Республики Татарстан/ Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы " 7 нче номерлы гомуми үсеш тибындагы "Каенкай" балалар бакчасы " мәктәпкәчә белем бирү муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 423702, Республика Татарстан, г. Мензелинск, ул. Изыскателей, д.28/ 423702, Татарстан Республикасы, Минзәлә шәһәре, Изыскательләр урамы 28
Телефон: +7(855)-553-47-76
E-Mail: 2844000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ №7 "Березка"
Руководитель: Макарова Альфия Альбертовна
У нас учатся: 66 воспитанника/ 66 тәрбияләнүче
У нас учат: 9 педагогов/ 9 педагог

Новости МБДОУ№7

Опубликовано: 08.05.2023

9 Мая – особенный праздник. Величественный и торжественный, он всегда будет напоминать нам, какой ценой завоёван мир на земле.
Этот день – день нашей памяти о тех, кто шёл навстречу смерти в боях за Родину, являя миру образец мужества, героизма и любви к Отечеству.
Время быстротечно, но оно не властно над подвигом, сколько бы лет ни прошло, война не уйдет из памяти. И в сердцах новых поколений будет вечно жить благодарность участникам Великой Отечественной – живым и мертвым, тем, кто спас мир от фашистской чумы, отстоял право людей быть свободными.
Проходят годы, сменяются поколения, но остается неизменной благодарность потомков людям, принесшим мир на нашу землю, сохранившим для нас Великую страну.
Светлая и вечная память героям, павшим на полях сражений и ушедшим из жизни после войны!
#Бессмертныйполк
#Мыпомним

9 Май-махсус бәйрәм. Мәһабәт һәм тантаналы, ул безгә җирдәге тынычлыкның нинди бәягә яулап алынганын һәрвакыт искә төшерәчәк. Бу көн-Ватан өчен көрәштә үлемгә таба барган, дөньяга батырлык, батырлык һәм Ватанга мәхәббәт үрнәге булган кешеләрне искә алу көне. Вакыт тиз уза, әмма ул батырлык өстеннән хакимлек итми, ничә еллар узса да, сугыш хәтердән китми. Һәм яңа буын йөрәкләрендә Бөек Ватан сугышында катнашучыларга – тереләргә һәм үлеләргә, дөньяны фашист чумасыннан коткарган, кешеләрнең ирекле булу хокукын яклаган кешеләргә рәхмәтләр мәңге яшәячәк. Еллар уза, буыннар алмашына, әмма безнең җиргә тынычлык алып килгән, безнең өчен бөек илне саклаган кешеләргә нәсел варисларының рәхмәте үзгәрешсез кала. Сугыш кырларында һәлак булган һәм сугыштан соң вафат булган геройларга якты һәм Мәңгелек хәтер! #Үлемсез полк #Хәтерлибез