• Детские сады

Филиал муниципального бюджетного дошкольного образовательного учреждения Верхнетакерменский детский сад "Шатлык"-Деуковский детский сад "Ляйсан" Мензелинского муниципального района Республики Татарстан/ Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы Югары Тэкермэн "Шатлык" балалар бакчасы муниципаль бюджет мәктәпкәчә белем бирү учреждениесе филиалы Дәвек "Ләйсән"балалар бакчасы.

Адрес: Республика Татарстан, Мензелинский район, с. Деуково ул.Мирная д,3
Телефон:
E-Mail: 2847000003@edu.tatar.ru
Короткое название: филиал МБДОУ Деуковский детский сад "Ляйсан"
Руководитель: Шайхутдинова Фаузия Миннуловна

"Хуш киләсен Яңа ел"

Опубликовано: 28.12.2023

Менә тагын бер ел үтеп китте. Сагынып көткән яна ел җитте,кыш бабайны балалар куптән көтте. Балалар бәйрәмчә киенеп, яхшы кәеф белән елка бәйрәменә җыелды.Кыш бабай белән Кар кызының килуе балаларга аеруча шатлыклы вакыйга булды. Балалар рәхәтләнеп узләре өйрәнгән Җырларны җырладылар, биеделәр, шигырҗләр сөйләделәр һәм дә Кыш бабай белән кызыклы уеннар уйнап шаярдылар. Бәйрәм югары дәрәҗәдә бик кунелле узды. Балаларның шат кунелле булып, бәйрәмне яңгыратып торган шат авазлары куңелгә рәхәт булды.Ә иң рәхәте Кыш бабай буләкләрен алу булды.