• Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Аюская основная общеобразовательная школа имени Р.Х.Кагирова» Мензелинского муниципального района Республики Татарстан;Татарстан Республикасы Минзәлә муниципаль районы “Р.Х.Каһиров исемендәге Аю төп гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Аюская основная общеобразовательная школа имени Р.Х.Кагирова» Мензелинского муниципального района РТ

Адрес: 423720, Республика Татарстан, Мензелинский район, с. Аю, ул. Школьная, д. 1/ 423720, Татарстан Республикасы , Минзәлә районы, Аю авылы , Мәктәп урамы, 1 йорт
Телефон: +7(855)-552-84-13
E-Mail: Sauk.Mnz@tatar.ru; au_sch@mail.ru;
Короткое название: МБОУ "Аюская ООШ имени Р.Х.Кагирова"
Руководитель: Фаррахов Фанзир Халитович
У нас учатся: 14учеников/ 14 укучы
У нас учат: 10 учителей/ 10 укытучы + 1 совместителя

Новости Аюская ООШ

Химия атналыгы

Опубликовано: 27.02.2013

МО и Н РТ ның №1629/13 12.02.13 хаты нигезендз 18.02  алып  22.03 2013 кадәр Аю төп гомуми белем бирү мәктәбендә химия атналыгы уздырылды.

18.02.2013 мәктәптә химия атналыгын ачу булды.Шушы ук көнне башлангыч сыйныф укучылары белән химия кабинетына экскурсия оештырылды.8-9 нчы сыйныф укучылары арасында химик викторина уткәрелде.Җиңучеәр булып 9  нчы сыйныфтан Гыйлмуллина Рәзилә һәм 8 нче сыйныфтан Галимова Гүзәл калды.

19.02 көнне 8 нче сыйныф укучылары  белән “Татарстанның бөек химиклары” дигән темага ачык сыйныф сәгате уткәрелде.Монда шулай мәктәп укытучылары һәм 9 нчы сыйныф укучылары да катнашты.

20.02 көнне башлангыч сыйныф укучыларыннан башлап 9 нчы сыйныфка кадәр һәр сыйныфта да химикларга багышланган сыйныф сәгатьләре уздырылды.Сыйныф җитәкчеләре җаваплы булды.

21.02 кәнне 9 нчы сыйныф укучылары “Химия туклануда”, “Химия косметикада” .”Химия аптечкада” дигән темаларга рефератлар белән чыгыш ясадылар.Иң кызыклы чыгыш Җәмилов Раилнеке дип табылды.

22.02 көнне 8-9 нчы сыйныф укучылары арасында бөек рус химигы Д.И.Менделеевка багышланган у “Син беләсеңме” дигән уен оештырылды.Уенда 8 нче сыйныф укучылар җиңүче дип табылды.

Шушы ук көнне атналыкка йомгак ясалды , җиңүче укучыларга бүләкләр тапшырылды.