муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Средняя общеобразовательная школа №1 имени Героя Советского Союза М.С. Фомина г. Менделеевска" Менделеевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423650, Республика Татарстан, г. Менделеевск, ул. Бурмистрова, д. 17
Телефон: +7(855)-492-17-79;+7(855)-492-17-51;+7(855)-492-01-37
E-Mail: s1.men@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №1 им. Героя Советского Союза М.С. Фомина г. Менделеевска" ММР РТ
Руководитель: Степанов Александр Михайлович
Год основания учреждения: 1936

Новости МБОУ "СОШ №1"

«Мы помним»/“Без онытмыйбыз!”

Опубликовано: 12.05.2014

День Победы - это особый день, отмеченный в календаре красным цветом. Это великий праздник не только для нашей страны, но и для остальных государств. От нас - людей, которым посчастливилось остаться в стороне от этих ужасных событий - требуется немного. Мы просто обязаны помнить. Именно поэтому, мы вновь запустили ежегодную акцию «Мы помним», посетив ветеранов Великой отечественной Войны, подарив им свою энергию, свое настроение. Самое главное помнить всегда то, что «Пока мы помним- мы живем»!

1941 нче елда башланган Бөек Ватан сугышы 1945 нче елның 9 нчы Маенда гына тәмамлана. Бу СССР тарихында булган иң сөенечле көннәрнең берсе була.  Сугышның барлык авырлыкларын үз җилкәләрендә татыган, олы тормыш юлы үткән хөрмәтле кешеләребезгә дан һәм мәдхия җырлыйбыз, аларның түземлекләре  һәм сабырлыклары  алдында баш иябез. Бүгенге көндә һәр ел үткәрелә торган  «Без онытмыйбыз!» акциясе үтә. Безнең укучылар Бөек Ватан сугышы һәм тыл ветераннары белән очраштылар. Хөрмәтле ветераннар һәм тыл хезмәтчәннәре! Без сезнең каршыда бурычлы. Сезнең сугыш яраларыгыз беркайчан да сызламасын, төннәрегез тыныч булсын, көннәрегез якты булсын. Дөньяның матурлыгына, илнең тынычлыгына, балаларыгызның бәхетле булуларына, һәр ел язлар килүенә шатланып яшәгез. Картаймагыз әле, ветераннар!