Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

Юлларда сак булыйк, балалар!

Опубликовано: 25.06.2024

Безнең шәһәребез  елдан ел төзекләнә, матурлана бара. Урамнарда төрле җиңел машиналар, башка транспорт чаралары йөри. Бу, үз чиратында, юлларда игътибарлы булырга кирәклеген дә кисәтә. Балаларның юл-транспорт фажигаләренә эләгүенә юл куймау, аларны алдан кисәтү максатында  Ландыш балалар бакчасында бик файдалы чара үтте.
Иртән әти-әниләр өчен викторина үткәрелде.
 Балалар, тәрбияче Эльмира Фаридовна Хабибрахманова, өйрәткән юл кагыйдәләре, светофор, юл билгеләре турында жыр башкарды, тематик шигырьләр сөйләде. Светофор булып киенгән тәрбияче  Гөлназ  Айратовна Егорова кызыл, сары, яшел футболкалардагы балаларны командаларга бүлеп, бик кызыклы итеп эстафета уеннары уйнатты. Балалар өчен күңелле дә, файдалы да булды бу чара. Юл кагыйдәләрен кечкенәдән белеп үскән сабыйлар үскәч тә аларны бозмас, хаталар ясамас, дип өметләнәбез.