Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

«Балалар бакчасында патриотик тәрбия бирү юллары»

Опубликовано: 19.01.2024

Патриотик тәрбия бирү төшенчәсе киң мәгънәне аңлата, ягъни ул бала күңелендә Туган илнең табигатенә, туган йортына, туган авылына яки шәһәренә, халкының тарихына, аның мәдәниятенә мәхәббәт уятудан гыйбарәт.
Әхлакый-патриотик тәрбиянең кирәкле шарты әти-әниләр белән үзара тыгыз элемтә тоту. Үз гаиләсенең тарихына кагылу балада көчле эмоцияләр барлыкка китерә. “Сезнең гаиләдә һәм сезнең кул астында булачак гражданин үсә. Илдә нәрсә генә булса да, сезнең күңелегез һәм фикерегез аша ул балаларга барып ирешергә тиеш”, – дип яза күренекле рус педагогы А.С. Макаренко. Укыту-тәрбия бирү процессында патриотик тәрбия бирү бакчада мөһим урын алып тора. Балаларга туган якны өйрәнү почмагы моның ачык мисалы.