Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

Уртанчы төркем балалары «Шалкан» әкиятен күрсәттеләр.

Опубликовано: 26.10.2023

Әкият бала тормышына бик яшьтән керә, әкият белән аның әдәбият дөньясы, кеше мөнәсәбәтләре дөньясы һәм гомумән, тирә-юнь дөньясы белән танышуы башлана. Уртанчы төркем балалары «Шалкан» әкиятен күрсәттеләр. Балалар бик теләп катнаштылар һәм үзләрен чын артистлар итеп хис иттеләр. Мәктәпкәчә яшьтәге балалар өчен театрда катнашу һәрвакыт бәйрәм. Әкиятне театральләштерү мәктәпкәчә яшьтәге балаларга иң төсле һәм аңлаешлы сәнгать өлкәләренең берсе булып тора. Аның белән шатлык, күңел ачу, якты тәэсирләр, яңа хисләр бәйле. Тәрбияче балаларны театр атрибутикасы белән таныштырды (тамаша залы, билетлар, сәхнә).