Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

Сак булыгыз: ачык тәрәзә һәм балалар!

Опубликовано: 17.07.2023

Көннәр җылыту белән балаларның тәрәзәдән егылып төшү куркынычы барлыкка килә. Хәвеф-хәтәрдән саклану өчен әти-әниләргә гади куркынычсызлык кайгыдәләрен үтәү дә җитә.

Кагыйдә буларак, балалар әти-әниләре бүлмәдә булмаган вакытта кул астына эләккән мебель ярдәмендә тәрәзә төбенә менеп утыралар. Шуңа күрә барлык җиһазларны тәрәзәдән читкәрәк этеп куегыз.

Москит сеткаларына ышанмагыз. Алар егылып төшүдән саклап калу өчен хезмәт итми. Киресенчә, бала аңа ышанып, тәрәзәгә таянган сыман таяна, нәтиҗәдә шул ук сетка белән тәрәзәдән төшеп тә китә ала.

Мөмкин булса, тәрәзәнең өске өлешен генә ачып калдырыгыз. Шулай ук максус беркеткечләр куегыз. Тәрәзә рәшәткәләр кую да куркыныч хәлләр килеп чыгудан саклап калачак.