Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

6 июнь — Россиядә Пушкин көне буларак билгеләп үтелә.

Опубликовано: 07.06.2023

6 июнь — Россиядә Пушкин көне буларак билгеләп үтелә. Бөек рус шагыйренең исеме әллә ничә буын россиялегә таныш һәм сөекле. Аның әкиятләрен балачактан ук бик күпләр ярата. Шагыйрьнең шигырьләре җиңел кабул ителә, истә кала, укыла.

Пушкин көне уңаеннан  балалар  өчен Пушкинга багышланган чара оештырылды. Балалар язучының барлык әкиятләрен искә төшерергә тырыштылар. Нәтиҗәдә балаларның Пушкинның биш әкиятен яхшы белүләре ачыкланды. Алар — «Алтын әтәч турында әкият»«Поп һәм аның хезмәткәре Балда турында әкият»«Алтын балык турында әкият»«Үлгән патшабикә турында әкият»«Салтан патша турында әкият».