Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

«Ландыш» балалар бакчасында «Бөтенроссия Эколяталар көне» үткәрелде

Опубликовано: 25.04.2023

25 апрель көнне, «Эколята-мәктәпкәчә яшьтәге балалар» табигать саклау социаль – белем бирү проектлары кысаларында, «Ландыш» балалар бакчасында, «Табигатьне Эколяталар белән таныйбыз» дигән исем астында, мәктәпкәчә яшьтәге балаларда туган җир язмышы өчен җаваплылык тәрбияләү, экологик культура формалаштыру максатыннан, «Бөтенроссия Эколяталар көне» үткәрелде. Мәктәпкәчә яшьтәге балаларны табигать белән таныштыру-балалар белән эшләүдә мөһим бурычларның берсе. Аны Тәтеш шәһәренең «Сабый» балалар бакчасы хәбәр итә.

Чара Туган як табигатен саклау  һәм коткару зарурлыгына юнәлтелгән иде. Чыршы, Тихоня, Шалун һәм Умница бәйрәмнең төп геройлары булды. Алар балаларны хайваннар һәм үсемлекләр дөньясының төрлелеге белән таныштырдылар, алар кызыклы биремнәр әзерләгән иде. Эколяталар балаларга экологик табышмаклар әйттеләр, «Тыелган билге нәрсәне аңлата» дигән викторина; «Кояш» уены  безнең як хайваннары һәм кошлары турында белемнәрне ныгытты. Балалар пластик шешәләрдән һәм бөкеләрдән болынны чистартырга булыштылар һәм чүп-чарны аерым җыю буенча белемнәрне кабатладылар. Бу чарага ата – аналар белән «Батарейканы бир-Табигатьне сакла!» дигән уртак акция үткәрелде.

Шулай ук Геройлар-Эколятлар Урман бабай белән бергә урманда үз-үзеңне тоту кагыйдәләре турында викторина үткәрделәр, анда балалар үзләренең яхшы белемнәрен күрсәтте.