Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 11 «Ландыш» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422191, Республика Татарстан, Мамадышский район, г. Мамадыш, ул. Горького, д. 122Л
Телефон: +7(855)-633-45-93
E-Mail: 2692000003@edu.tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 11 "Ландыш" г. Мамадыш"
Руководитель: Мухаметзянова Гулия Вакиловна
У нас учатся: 42 воспитанника (иностранные граждане отсутствуют)

“Тәҗрибәләр һәм экспериментлар көне”

Опубликовано: 24.06.2022

Эксперимент һәм тәҗрибәләр үткәрү юлы аша мәктәпкәчә яшьтәге балаларда танып-белү һәм эзләнү эшчәнлеген үстерәбез.

Экспериментлар үткәрү баланың танып белү активлыгы үсеше өчен бик зур әһәмияткә ия. Ул уен эшчәнлеге белән бер баскычта тора, чөнки шушы ике

эшчәнлек мәктәпкәчә яшьтәге баланың үсеше өчен иң мөһим шарт булып тора. Эксперимент эшчәнлеге баланың иҗади сәләтләрен, мөстәкыйльлеген, хәтерен,сөйләм телен, фикерләү, анализлау, гомумиләштерү, нәтиҗә ясау кебек сыйфатларын үстерергә ярдәм итә.

Тәрбиячебез Егорова Г.А.  балаларны суны  ике ысул белән чистартырга өйрәтте. Суны мамык аша чыгарып чистартып карадылар. Бүрәнкәгә мамык куеп, су салып (фильтрда чүпләр калды).  Суны икенче ысул белән чистартып карадылар.  Бу очракта фильтр булып гади кәгазь була.