Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 4 «Экият» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422190, г. Мамадыш, ул. Западная, д. 2б
Телефон: +7(855)-633-47-36
E-Mail: ds4.mam@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 4 "Экият" г. Мамадыш"
Руководитель: Хисамова Алсу Маратовна
Год основания учреждения: 2006
У нас учатся: 75 воспитанников (иностранные граждане отсутствуют)

новостной блок

"Данлы шәһәрем, данлы Ватаным"

Опубликовано: 11.06.2021

Россия көне кысаларында бакчабызда "Данлы шәһәрем, данлы Ватаным" исеме астында бәйрәм чарасы узды. Чара балалар белән берлектә Идел буе халыкларының милли уеннары, туган илгә ярату хисләре белән сугарылган җырлар, Россия һәм анда яшәүчеләрнең бердәмлеген, дуслыгын,көчен күрсәтүче шигырьләр белән үрелеп барды.Төрле милләт вәкилләренең дуслыгы менә шундый чараларда тәрбияләнә дә инде.