Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Детский сад № 4 «Экият» города Мамадыш» Мамадышского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 422190, г. Мамадыш, ул. Западная, д. 2б
Телефон: +7(855)-633-47-36
E-Mail: ds4.mam@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "ДС № 4 "Экият" г. Мамадыш"
Руководитель: Хисамова Алсу Маратовна
Год основания учреждения: 2006
У нас учатся: 75 воспитанников (иностранные граждане отсутствуют)

новостной блок

"Сәләт" балалар курчак театры бездә кунакта.

Опубликовано: 03.04.2017

Мамадыш шәһәре 4 нче “Әкият” балалар бакчасы Гасимов Инсаф Маславиевич җитәкчелегендә  “Сәләт”   Мамадыш  балалар халык курчак театрын каршы алды. Алар бакчабыз сабыйларына “Как лиса гусенка гошу утащила” дигән бик эчтәлекле театр тәкъдим итте. Үзләре тиешле рольне шулкадәрле оста итеп башкарды балалар. Әлеге уңышларыбыз  өчен без җитәкчебез Гасимов Инсаф Маславиевич бик рәхмәтле диделәр алар.

Дәресләрдән соң театр түгәрәгендә даими әзерлек алып барулары турында  уртаклаштылар. Бакчабыз нәниләре белән әкият эчтәлеге буенча фикер алыштылар. Чөнки әкият геройлары үрнәгендә яхшылыкка омтылыш, яман гадәтләрне булдырмау кебек сыйфатлар тәрбияләнә.

“Сәләт”   Мамадыш  балалар халык курчак театры коллективы бездә көтелгән кунак. Әлеге театр төркемендә  үзебезнең бакчабызда тәрбияләнеп чыккан , хәзерге вакытта шәһәребез мәктәпләрендә   укучылар  булуы икеләтә сөенечле.

Һәр ике як та бу очрашудан канәгать калды.