• Лаишевский
  • Детские сады

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Державинский детский сад «Йолдызкай» Лаишевского муниципального района РТ»

Адрес: Республика Татарстан, Лаишевский район, с. Державино,ул.Казанская,д.2
Телефон:
E-Mail: gulsina-2014@mail.ru
Короткое название: МБДОУ Державинский детский сад "Йолдызкай"
Руководитель: Гарипова Гульсина Харисовна
Год основания учреждения: 2021

Тукай безнең күңелләрдә !

Опубликовано: 25.04.2014

Габдулла Тукайның туган көне уңаеннан безнең бакчада күп төрле чаралар үтте.Балалар Тукайның шигырьләрен , әкиятләрен искә төшерделәр.24 нче апрель көнне безнең бакчага китапханәдән кунаклар килде.Алар үзләре белән балаларга күчтәнәч итеп Г.Тукайның "Кәҗә белән сарык"әкиятен алып килгәннәр.Ул әкиятне курчаклар ярдәмендә бик кызыклы итеп күрсәттеләр.Балалар әкият геройлары белән фотоларга төштеләр.Гомумән,балалар бик канәгать булып калдылар.

Источник: МБДОУ Державинский детский сад "Йолдызкай" Лаишевского муниципального района РТ