муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тимяшевская средняя общеобразовательная школа" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район” Республики Татарстан

Адрес: 423280, Республика Татарстан, Лениногорский район, селоТимяшево, ул. Школьная, д. 2а
Телефон: +7(855)-953-70-01
E-Mail: stim.len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тимяшевская СОШ"
Руководитель: Снурницин Юрий Алексеевич
Год основания учреждения: 1933

Новости Тимяшевской средней общеобразовательной школы

Әниләр көненә багышланган нәфис сүз бәйгесе.

Опубликовано: 20.11.2013

19 ноябрь көнне мәктәбебездә Әниләр көненә багышланган нәфис сүз бәйгесе үткәрелде. Бәйгедә 5-8 сыйныфларның татар төркемендә укучылар үзләре теләгән татар шагыйрьләренең әниләр турында язган шигырьләрен тәкъдим иттеләр. Жюри әгъзалары сөйләүченең сәхнәдә үз-үзен тотышыннан, әсәрне ни дәрәҗәдә сәнгатьле башкаруыннан, әсәрнең күләменнән, эчтәлегеннән чыгып урыннар билгеләделәр.

Бикаева Илгизә, 7а сыйныфы укучысы – I урын;

Вилданова Диләрә, 5 сыйныф укучысы – I урын;

Зиятдинова Рузилә, 6а сыйныфы укучысы – II  урын;

Анисимова Айсылу, 6а сыйныфы укучысы – III урын;

Ситдикова Эльвина, 8а сыйныфы укучысы – III урын;

Гайнетдинова Адилә, 5 сыйныф укучысы – II урын;

Билалова Алсу, 5 сыйныф укучысы – II урын;

Каримова Адилә, 5 сыйныф укучысы – III урын.

Җиңүчеләр Лениногорск шәһәре 13 нче урта гомуми белем бирү мәктәбендә зона күләмендә уздырылачак  нәфис сүз бәйгесендә катнашачак.