муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тимяшевская средняя общеобразовательная школа" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район” Республики Татарстан

Адрес: 423280, Республика Татарстан, Лениногорский район, селоТимяшево, ул. Школьная, д. 2а
Телефон: +7(855)-953-70-01
E-Mail: stim.len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тимяшевская СОШ"
Руководитель: Снурницин Юрий Алексеевич
Год основания учреждения: 1933

Новости Тимяшевской средней общеобразовательной школы

Интеллектуаль бәйге / Интеллектуальный конкурс “Телләр белгән – илләр гизгән”

Опубликовано: 17.02.2022

Бүген 8а сыйныфында “Телләр белгән – илләр гизгән”  исемле интеллектуаль  бәйге “Тамчы шоу” үткәрелде. Бәйгедә “Идел” һәм “Чулман” командалары биш тур буенча көч сынашты. “Сорау-җавап”, “Кем? Нәрсә?”, “Рәсемнәр буенча республикабыздагы истәлекле урыннарны табу”, “Шәһәр, елга исемнәренең тәрҗемәсен белү һәм картадан табу”, “Тел турындагы мәкалләрнең дәвамын табу” кебек биремнәрне укучылар бик теләп үтәделәр.

Бәйге Г.Тукайның “Туган тел” җыры белән тәмамланды.

Нәтиҗәдә “Чулман” командасы 39 балл, “Идел” командасы 35 балл җыйды.

Афәрин, укучылар!

Укытучы: Өметбаева Р.А.

Сегодня в 8а классе прошел интеллектуальный конкурс “Телләр белгән – илләр гизгән”. Команды” Идел “ и ” Чулман " с удовольствием выполнили задания:” Вопрос-ответ“,” Кто? Что?“,” Найти достопримечательности Республики Татарстан по картинкам“,” Узнать перевод названий городов, рек и найти их на карте“,” Найти продолжение пословиц о языке". Конкурс завершился песней Г. Тукая “Туган тел”. В итоге команда "Чулман “набрала 39 баллов, команда” Идел" - 35.

Молодцы!