муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тимяшевская средняя общеобразовательная школа" муниципального образования "Лениногорский муниципальный район” Республики Татарстан

Адрес: 423280, Республика Татарстан, Лениногорский район, селоТимяшево, ул. Школьная, д. 2а
Телефон: +7(855)-953-70-01
E-Mail: stim.len@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тимяшевская СОШ"
Руководитель: Снурницин Юрий Алексеевич
Год основания учреждения: 1933

Новости Тимяшевской средней общеобразовательной школы

“Тукай - сүнмәс йолдыз ул”

Опубликовано: 26.04.2019

26 апрель көнне, мәктәбебезнең актлар залында, бөек шагыйребез Габдулла Тукайның тууына 133 ел тулуга багышланган, “Тукай-сүнмәс йолдыз ул” дип исемләнгән әдәби-музыкаль  кичә оештырылды. Кичәдә  әдипнең шигырьләре яттан укылды ( Белофастова Кристина, Беглова Аделина, Галләмова Миллия) , балалар өчен шигырьләре сәхнәләштерелде (1а, 2а,2б, 3а сыйныф укучылары), туган җиребезгә, туган телебезгә багышланган җырлар җырланды (3а,4а,5а сыйныф укучылары); татар халык биюе башкарылды ( 5а сыйныф укучылары). Чара “Туган тел”җырын бөтен зал белән башкару белән тәмамланды.